Choď na obsah Choď na menu
 


Zoznam farárov a správcov farnosti:

Andrej Némethy (1786-1808)

Martin Jarabín (1808-1814)

Štefan Lessinszký (1814-1817)

Ján Fedák (1817-1854)

Ján Harmeth (1854-1877)

Ľudovít Dragóner (1877-1894)

Vojtech Zaborovszký (1894, dočasný administrátor)

Viktor Szekey (1894-1902)

Ferdinand Kálman (1902-1932)

Anton Székely(1932 – 1946)

Andrej Drotár (1946-1986)

Blažej Tomko (1987-1990)

Alexander Repický (1990-2004)

Štefan Bielak, Mgr. (2004-2009)

Peter Kyšeľa, Mgr. (2009-2012)

Ján Gič, Mgr. (2012-

Kapláni:

Leopold Grus

Jozef Vasskó (1894-1896)

Valentín Bélafi (1896-1897)

Adalbert Wick ThDr., Mons. (1897-1898)

Andrej Dvorscsák (1898-1899)

František Novák (1899-1900)

Ján Juhás

Ladislav Tomčák (1920-1921)

Ľudovít Dugasz (1921)

Ján Jacko (1922-1923)

Anton Székely (1923-1924)

Ján Minarčík (1926)

Róbert Miko (1926)

Ernest Winter (1936)

Štefan Okossy (1936)

Michal Köver-Dorčo (1937)

Ján Švec-Slavkovian, ThDr. (1937-1938)

Peter Adamčák (1938-1939)

Andrej Drotár (1939-1941; 1941-1946 )

Ernest Perháč (1941)

Ľudovít Ortuta (1946-1947)

Štefan Koromház (1948)

Jozef Mríz

Jozef Tokár (1948-1949)

Ján Benko (1949-1951)

Andrej Buršák (1954-1955)

Anton Tatarko

Aurel Halajčík, Mgr. (1997-2000)

Jozef Vasiľ, Mgr. (2000-2001)

Vincent Pristaš, Mgr. (2001-2003)

Jozef Kozák, Mgr. (2003-2004)

Jozef Kuľha, Mgr. (2004-2006)

Jozef Olah, Mgr. (2006-2009)

Peter Aľušík, Mgr. (2009-2011)

Peter Rusnák, Mgr. (2011-2012)

Martin Murajda, Mgr. (2012-2016)

Ján Hudák, Mgr. (2016-

Kňazi rodáci:

Andrej Buršák, nar.23.11.1913, (Ľubiša), ordinovaný 11.06.1939; + 02.10.1976 Trhovište

Jozef Mríz, nar.11.03.1922, (Ľubiša), ord. 22.02.1948; + 05.07.1999 Ľubiša

Andrej Labanc, nar. 01.11.1929, (Koškovce), ord. 20.06.1954, + 23.09.2000 Kazimír

Jozef Veľas, Mgr., nar. 16.02.1944, (Hankovce), ord. 18.06.1972

Milan Ficik SDB, nar. 08.05.1946, (Dedačov), ord. 21.12.1988

Anton Pavlíček, Mgr., nar. 07.02.1966, (Nižné Ladičkovce), ord. 18.06.1994

Ján Sabo, Mgr., nar. 24.01.1975, (Ľubiša), ord. 19.06.1999

Jozef Haľko, Mgr., nar. 24.02.1970,(Vyšné Ladičkovce), ord. 16.06.2001

Emil Onderko, Mgr., nar. 11.01.1971, (Nižné Ladičkovce), ord. 15.06.2002

Jozef Marko SDB, Mgr., nar. 15.05.1974, (Koškovce), ord. 11.06.2005